GRILL CERAMICZNY MONOLITH DUŻY ZESTAW, CZARNY, RUSZT 46 CM

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 44
  • Waga: 85 kg
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 14 dni
  • szt.
  • Cena brutto: 6 890,00 zł / szt. 5 601,63 zł / szt.
  • Niedostępny

Grill ceramiczny zapewnia wyśmienitą jakość potraw. Monolith może służyć jako grill, wędzarnia i piekarnik. Można go używać przez cały rok. Stelaż na kołach w zestawie.

Grille MONOLITH łączą zalety klasycznego grilla i kamiennego pieca. MONOLITH pozwala uzyskać doskonały efekt bez względu na to co chcemy przygotować piec, grillować czy wędzić. To także łatwy w obsłudze i niezwykle pomocny przy przygotowywaniu różnych potraw grill ceramiczny.

Grill ceramiczny to wędzarnia, tradycyjny grill i piekarnik w jednym. Grill przeznaczony do opalania węglem drzewnym doskonale sprawdza się w przypadku potraw slow cooking, jednoczesnego wędzenia i pieczenia, a także grillowania w wysokich temperaturach. Grill ceramiczny jest idealny gdy potrzebujesz wysokich temperaturach aby usmażyć stek lub niskich gdy chcesz piec i wędzić przez wiele godzin w bardzo niskich temperaturach. Powodem, dla którego grill ceramiczny cieszy się tak dużą sympatią miłośników dań z rusztu, dań wędzonych oraz potraw przygotowywanych w trybie slow jest jego niezawodność i perfekcyjna jakość serwowanych dań.

MONOLITH z dodatkową płytą ceramiczną idealnie nadaje się do pieczenia pizzy lub chleba tak jak w tradycyjnym piecu. Użyteczny zakres temperatur wynosi od 70 °C do 400 °C. Dzięki wyjątkowej wydajności Grill potrzebuje niewiele energii do wytworzenia i utrzymania żądanej temperatury. Można pracować w zakresie niskich temperatur z 3 kg ładunku węgla do 24 godzin. Mięso w piecach kamado nie wysycha i pozostaje soczyste. Jeśli chcesz szybko zrobić 2 steki, to nie jest problem. Przez efekt komina węgiel jest rozpalany bardzo szybko. Grill ma bardzo dobre uszczelnienie pomiędzy grillem i paleniskiem co pozwala go szybko wygasić i węgiel może być wykorzystany następnym razem.

Unikalny system dostarczania wiórów do wędzenia umożliwia przygotowanie potraw bez otwierania pokrywy i nadania im typowego smaku dymu. Wióry są umieszczone na szynie i przechodzą przez otwór bezpośrednio do komory spalania.

MONOLITH składa stali niezwykle odpornej ceramiki i stali nierdzewnej. Ma dwie praktyczne półki wykonane z bambusa. Stojak, podobnie jak większość elementów metalowych wykonana ze stali nierdzewnej.

Dzięki doskonałej izolacji jaką daje ceramika i regulacji dopływu powietrza Monolith jest wydajny jak żaden inny tego typu grill. Zużycie węgla wynosi 25 - 50% w porównaniu z konwencjonalnym rusztem. Szczelność z pokrywą zapobiega wysuszeniu żywności a grill oferuje bardzo szeroki zakres temperatur. Można używać w zimie.

10-lat gwarancji!

 
W zestawie:
- skorupa ceramiczna 
- ruszt 46cm ze stali nierdzewnej
- deflektor ceramiczny + stelaż
- podajnik do wędzenia
- kamień do pizzy
- ruszt 2 poziom
- ruszt żeliwny 46 cm
- pokrowiec z 'oxford' polyester
- szyber i regulacja temperatury
- 2 półki bambusowe
- kosz na kółkach
- termometr
- instrukcja  
 
Dostępne dodatkowe akcesoria: ruszt żeliwny, ruszt 2-poziom, kamień do pizzy, pokrowiec i inne.
 
  
• ceramika zapewnia równomierny rozkład temperatury 
• stabilnie trzyma nawet niskie temperatury do wędzenia
• jest bardzo wydajny, zużywa małe ilości węgla drzewnego 
• można używać podczas mrozów lub deszczu 
• jest bezpieczny, nie nagrzewa się od zewnątrz tak jak grill metalowy
• elegancki design 
• dostępne dodatkowe akcesoria (półki, stelaże i płyty do pieczenia, pokrowiec i inne) 
• łatwy montaż (grill dostarczamy zmontowany, tylko stelaż do skręcenia - 8 wkrętów) 
 
Rozmiary: ruszt 46,5 cm; wysokość 77/122 cm; szerokość 57 cm; waga 85 kg. Opakowanie - mini paleta.